אודותינו

עמותת "מזמור רבקה" הוקמה לזכרה ולעילוי נשמתה של האשה הכשרה, הצנועה והחשובה מרת הניה רבקה רסקין בת הרה"ת אריה זאב ומלכה ז"ל ליפסקר, על מנת להרבות צדקה וחסד מתוך שיר ומזמור, כפי שנהגה וחינכה כל ימי חיה.

"אם הבנים שמחה" – חינכה את ילדיה להתקשרות לכ"ק אדמו"ר מליובאוויטש, להיות חסידים העוסקים בקירוב לבבות מתוך שמחה פנימית וזכתה אשר ילדיה משמשים שלוחי חב"ד בעולם. כל מכריה ידעו לספר על ביתה אשר היה תמיד פתוח לרווחה, הכנסת האורחים והנתינה בעין יפה לצד מילה טובה וחיוך נהיו לשם דבר. אין מתאים יותר לתארה מאשר פסקת הפיוט "אשת חיל": "תורת חסד על לשונה, צופיה הליכות ביתה ולחם עצלות לא תאכל".

 

 הלכה לעולמה בערב שבת קודש פרשת וירא – י"ד במר חשון ה'תשע"ה, לאחר מחלה קשה. במשך כל תקופת הטיפולים לא איבדה את השמחה, האופטימיות והאמונה בה'יתברך, ותמיד חיזקה והתחזקה בעזרת שיר, מזמור וריקוד. תמיד הייתה מלאת חיים והקרינהזאת לכל הסובבים. במסגרת העמותה נמשיך את מורשתה, נמשיך את הפצת והקרנת האור, כפי שעשתה כל ימי חיה:

לעמותה שני מוקדי פעילות: מרכז המוסיקה ומרכז החסד.

 מרכז המוסיקה יעניק לתלמידים כלים מוזיקליים חשובים, הן מקצועית והן התפתחותית.ביהדות ואף במחקרים מודרניים לניגון משמעות חשובה ומיוחדת לנפשו של האדם

באמצעות מרכז המוסיקה של מזמור רבקה נעניק לילדים את הכלים הנכונים לבניה נפשית נכונה ובריאה של הנפש, מתוך שמחה.

מרכז החסד יעניק לילדים הזקוקים לכך עזרה מסביב למעגל השנה, נהיה שם על מנת לוודא שלא יחסר להם דבר, כך שיוכלו להתרכז בלימודים ולבנות את חיהם הבוגרים, אל עבר עתיד טוב יותר, מתוך חיוך רחב.

בעזרת ה' נעשה ונצליח, תהא נשמתה צרורה  בצרור החיים

 

Rivka_Raskin